Nehorľavá hasičská kukla s membránou Eagle FR PREVENT

€99 €82,50 bez DPH
3 - 5 týždňov

Hasičská kukla blokujúca nanočastice

Revolučná bezpečnosť hasičov: Kukla blokujúca nanočastice s membránou Stedair® Prevent

Čo je Stedair® Air Prevent?

Stedair® Air Prevent je prelomová technológia materiálu špeciálne navrhnutá tak, aby blokovala škodlivé častice a minimalizovala prenikanie nebezpečných karcinogénov bez zníženia priedušnosti. Je navrhnutý tak, aby bol ľahký a odolný a zachoval si svoje ochranné vlastnosti aj po viacnásobnom praní a vystavení toxínom z ohniska.

Pozrite si test materiálu kukly o priedušnosti a filtrácie dymu: https://www.youtube.com/watch?v=5i161hnW79c

Kľúčové vlastnosti kukly na blokovanie nanočastíc

Kukla na blokovanie častíc s funkciou Stedair® Air Prevent je vybavená funkciami navrhnutými na maximalizáciu ochrany a pohodlia:

• Pokročilá technológia filtrácie: Tieto kukly využívajú viacvrstvový prístup na odfiltrovanie častíc s priemerom len 0,1 mikrónu, čím sa výrazne znižuje vdychovanie karcinogénov. Blokuje viac ako 99 % škodlivých častíc aj po 200 cykloch prania, čím zaisťuje, že hasiči sú chránení pred najmenšími čiastočkami dymu a inými nebezpečenstvami prenášanými vzduchom.
  • Krytie a pohodlie: Kukly proti časticiam, ktoré sú navrhnuté tak, aby sa bez problémov hodili k iným ochranným pomôckam, poskytujú dodatočné pokrytie okolo zraniteľných oblastí, ako je čeľusť, krk a uši, bez toho, aby ohrozili pohodlie alebo mobilitu.
  • Odolnosť voči teplu a ohňu: Zatiaľ čo primárnou funkciou je blokovať nanočastice, tieto kukly si tiež zachovávajú základné vlastnosti ohňovzdornosti potrebné na ochranu pred popálením vysokými teplotami a plameňmi.
  • Priedušnosť a odolnosť: Použité materiály umožňujú priedušnosť, ktorá je rozhodujúca v situáciách s vysokým teplom, aby sa zabránilo tepelnému stresu a vyčerpaniu. Sú tiež dostatočne odolné na to, aby vydržali náročné prania a opakované vystavenie drsným podmienkam.

image003-600x369

Vlastnosti materiálu kukly:

• Materiál: - vrchný: Kermel® Viscose 1:1 Rib 220 g/m2

- podšívka s membránou: Kermel® Viscose Stedair Prevent-Tri Laminate 150gsm

• Hmotnosť kukly je podstatne ľahšia ako iné kukly blokujúce častice
  • Elastický otvor v oblasti tváre
  • Navrhnutá tak, aby spolupracovala s ostatnými prvkami výstroja
  • Vynikajúci strih a pohodlie

Vlastnosti materiálu Kermel/Lenzing :

• konvekčné teplo HTI24 : 12,7 s
  • prenos tepla (plameň): HTI24 - HTI12 = 4,6 s
  • zmršťovanie (pri 260 °C): 3,3 %

Vplyv na zdravie hasičov

Vďaka výraznému zníženiu množstva karcinogénnych častíc, ktoré môžu byť vdýchnuté alebo absorbované pokožkou, zohrávajú kukly na blokovanie častíc kľúčovú úlohu pri dlhodobej ochrane zdravia hasičov. Štúdie ukázali, že oblasti najzraniteľnejšie voči karcinogénnej absorpcii sú tie, ktoré nie sú typicky pokryté tradičnými kuklami.