F5 Mikroemulzný prací prostriedok s dekontamináciou

Neohodnotené
Značka: KTHchem
€18,90 €147,90 od €18,90 €15,75 bez DPH €123,25 bez DPH od €15,75 bez DPH
Skladom Do 14 dní Zvoľte variant
Balenie
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Odstráni z odevu drvivú väčšinu toxických látok splodín horenia, regeneruje textil a membránu

Detailné informácie

Podrobný popis

Už samotné mikroemulzné pranie pri dostačujúcej teplote 15-40 °C pod názvom „F5“ obsahuje dekontamináciu a je schopné aj pri veľmi krátkom čase prania zbaviť oblek drvivej väčšiny potu, zašpinenia, vr. toxických splodín vznikajúcich z horenia. Systém nanočastíc veľmi účinne rozpúšťa aj látky bežne vodou nerozpustné. Pravidelným používaním tiež úplne jednoznačne obnovuje priechodnosť pár membránou, ktorá sa zhoršila vplyvom predošlej nesprávnej údržby a vplyvmi agresívneho potu pri používaní odevu. Pracuje na báze micelárnych katalyzátorov a enzýmov. Nie je parfémovaný a je hypoalergénny. Krátke pracie cykly pri rutinnom aj pokročilom čistení - doba pracieho cyklu cca. 25-35 min. Fľaša obsahuje 50 pracích dávok.

Funguje na princípe katalyzovaných reakcií v prostredí kvapalných nanočastíc s obsahom fázových prenášačov, pričom obsah aktívnych látok je viac ako 50 %.
Výsledkom je, že táto emulzia skutočne vyperie takmer všetko, a to pri extrémne nízkom dávkovaní (na bežnú práčku je to 25ml prípravku) a veľmi krátkych pracích cykloch. A čo viac, dokáže odstrániť z odevu drvivú väčšinu toxických látok splodín horenia, znovu spriechodňuje membrány a udržuje ich dlhodobo plne funkčný, pracuje v širokom spektre teplôt - už od 10 °C prací program bez ohľadu na tvrdosť vody (!!), rozpúšťa vodou nerozpustné látky, dokáže sa dostať až na kríženie vlákien textílií a odobrať znečistenie, pot a iné látky z hĺbky textilu, regeneruje textil (zahladzuje mikroskopické rozstrapkanie vlákien), vyrovná a zmäkčuje pokrčené textílie, dekontaminuje pachy, nepoškodzuje farby, je šetrný k hydrofóbnej úprave , nezanecháva rezíduá, je mnohonásobne viac hypoalergénne ako napr. detské pracie gély (preto je hojne využívaný aj doma na detské i dojčenské oblečenie) a neobsahuje parfum.

V tomto prípravku môžete prať aj kožené časti výstroja (napr. rukavice) – tie však treba následne dokrémovať vhodným krémom.

Jeho prínos pri odstraňovaní toxických látok splodín horenia, dekontaminácii pachov, rýchlosť a dokonalosť pri pracích cykloch cca 30 min. je dnes už potvrdený, a to dlhoročným používaním na desiatkach staníc HZS ČR, ŠVZ, u viac ako 300 zborov dobrovoľných hasičov, záchranných služieb, Armáde ČR a inde. Jeho obľuba tiež rastie v zahraničí.
Totiž nebavíme sa tu o tej vizuálnej čistote, aj keď tá má samozrejme tiež určitú hodnotu, predovšetkým tú reprezentatívnu, smerom k verejnosti, bavíme sa ale hlavne o tej čistote, ktorá môže z dlhodobého hľadiska ovplyvniť Vaše zdravie.