IRS pás s karabínou

Novinka
Neohodnotené
Značka: Bornack
€155,50 €129,58 bez DPH
Do 14 dní Do 14 dní Do 14 dní Do 14 dní Do 14 dní Do 14 dní Zvoľte variant
Rozmery
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
  • Integrovaný systém sebezáchrany,
  • príslušenstvo k zásahovému kabátu STEFAN

Detailné informácie

Podrobný popis

Charakteristika:

IRS - Integrovaný systém sebezáchrany je pracovný, polohovací a záchranný pás so špeciálne tvarovanou karabínou, ktorý je úplne integrovaný do ochranného odevu požiarnej služby. Systém disponuje s uzamykacou karabínou a je okamžite pripravený na použitie.

Systém pri pracovnom polohovaní a sebazáchrane spĺňa požiadavky normy DIN EN 358. Tento integrovaný sebazáchranný systém je možno použiť aj k záchrane inej osoby pomocou záchrannej slučky, v tomto prípade spĺňa požiadavky normy DIN EN 1498 triedy A. Integrovaný sebazáchranný systém môže byť podľa normy DIN 14927 použitý namiesto pracovného polohovacieho pásu. Musia byť pri jeho užívaní dodržané podmienky pre polohovanie, zadržanie a sebazáchranu.

Jednoduchá koncepcia – v hrudnej oblasti kabátu je integrovaný bezpečnostný pás, ktorý preberá všetky podstatné funkcie pracovného polohovacieho pásu. Systém je jednoznačne jednoduchší, nezaťažuje nositeľa, nedochádza ku kolíziám s nosičom dýchacieho prístroja a má veľa ďalších výhod ako napr. aj zlepšenie cirkulácie vzduchu. Opasok je voľne vložený do vnútornej časti kabátu a môže sa aj vytiahnuť s čím súvisí vykonávanie skúšok, kontrol a čistenia.

Sebazáchrana pomocou integrovaného sebazáchranného systému je dobre vykonateľná a má v porovnaní s pracovným polohovacím pásom veľa výhod (komfortnosť, bezpečnosť). Ďalšou výhodou je, že telo hasiča je pri zlanení v relatívne vzpriamenej visiacej polohe, čím môže byť zlanenie lepšie kontrolovateľné a prevrátenie dozadu je takmer úplne vylúčené.

Možnosti použitia:

rueckhalten - zadržanie

positionieren - polohovanie

ablassen - klesanie

abseilen - zlaňovanie

Normy:

  • Testované podľa EN 1498-A a EN 358.
  • RS XT PES tkanina odolná proti ohňu
  • RS S polyamid
  • Karabína HEART LIGHT EN 362 / EN 12275
  • Zabezpečovacia slučka FW / N. Testované podľa EN 795-B / EN 354 / EN 566.

 

IRS pás