Hadica na lesné požiare D25 FOREST

Neohodnotené
€89,90 €74,92 bez DPH
Skladom

Hadica s efektom "slzenia"

Detailné informácie

Podrobný popis

Hadica na hasenie trávnatých a lesných požiarov FOREST je prispôsobená na prácu v extrémnych podmienkach medzi horiacimi stromami a kríkmi. Ich ľahká konštrukcia uľahčuje prepravu a používanie v rôznych terénoch a mimoriadna pevnosť materiálu zaisťuje odolnosť proti mechanickému poškodeniu.

Lesné požiare, spontánne aj spôsobené ľudskou činnosťou, sa zvyčajne vyskytujú v lete. Vysoké teploty a nízka vlhkosť sú hlavnými faktormi, ktoré zvyšujú riziko vznietenia a šírenia požiaru. Lesné požiare sú obrovskou hrozbou pre lesný ekosystém aj pre okolité ľudské sídla. Lesný požiar, najmä počas sucha, sa môže šíriť veľmi rýchlo. Efektívne hasenie už v zárodku môže zabrániť katastrofe. Na to je potrebná rýchla reakcia hasičských jednotiek vybavených vhodnou technikou.

Charakteristika hadíc FOREST

Hadice FOREST sú ideálne na hasenie požiaru v lesoch, ale aj horiacich lúk či kríkov. Vonkajšia vrstva z kvalitného polyesterového hodvábu uľahčuje odvod tepla. Polyesterové hodvábne vlákna majú vlastnosti absorbujúce vodu. Vďaka špeciálnej konštrukcii gumovej vložky dôjde natlakovaním hadice (napustením vodou) na zvlhčenie opletu hadica po celej dĺžke - proces "slzenia". Hadica je tak počas veľmi krátkej doby dostatočne chránená pred ohňom a horúcim popolom, ktorý by ju za normálnych okolností mohol poškodiť.

Hadice FOREST odolávajú vysokým teplotám aj priamemu teplu či ohňu. Sú odolné aj voči biologickým faktorom ako sú plesne a baktérie, poveternostným vplyvom vrátane UV žiarenia, nehnijú a nehnijú.

Vnútorná vložka je vyrobená z odolného a pružného termoplastického polyuretánu (TPU). Hadice FOREST sú dostupné aj vo fluorescenčnej verzii, čo uľahčuje ich použitie aj v podmienkach obmedzenej viditeľnosti.

Vlastnosti hadice:

  • Pracovný tlak: 16 bar
  • Deštrukčný tlak: 60 bar
  • Dĺžka: 20 m
  • Hmotnosť: 2,9 kg